Święto Policji - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Święto Policji

Data publikacji 19.07.2018

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Główna uroczystość, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim została poprzedzona Mszą Św. odprawioną w intencji policjantów Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją, byli komendanci powiatowi opolskiej jednostki oraz członkowie rodzin wyróżnionych policjantów.

Państwową Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W dniu 24 lipca 1919 roku powołano Policję, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Na upamiętnienie tego dnia 24 lipca policjanci obchodzą swoje święto, Święto Policji. Wczoraj w opolskiej jednostce odbyły się powiatowe obchody Święta Policji.

Uroczystość z okazji Święta Policji rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w intencji policjantów w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Opolu Lubelskim. Po zakończonym nabożeństwie obchody przeniosły się do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Opolu Lubelskim. Główna uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości o rozpoczęciu zbiórki z okazji Święta Policji, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariuszowi Siegiedzie. W uroczystym apelu, poza policjantami i pracownikami Policji, udział wzięli zaproszeni goście – starosta, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, prokuratury i sądu. Swoją obecnością zaszczycili byli komendanci opolskiej jednostki oraz członkowie rodzin wyróżnionych policjantów.

Święto Policji to szczególny dzień w życiu każdego funkcjonariusza. To dzień awansów i wyróżnień oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji. Podczas uroczystości funkcjonariusze odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusza Siegiedy i Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim mł. insp. Janusza Kaniowskiego, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne w korpusach oficerów młodszych, aspirantów i podoficerów. W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim awansowało 39 funkcjonariuszy: 3 w korpusie oficerów młodszych, 25 policjantów awansowało na stopnie aspirantów, 8 w korpusie podoficerów Policji oraz w korpusie szeregowych 3 policjantów awansowało na stopień starszego posterunkowego Policji.

Podczas tegorocznych obchodów nie zabrakło również nagród za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Wyróżnienia przekazane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie otrzymało 7 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Nagrodą Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim wyróżniony został asp. szt. Krzysztof Jurczyński za zajęcie II miejsca w wojewódzkich eliminacjach „Dzielnicowy Roku 2018”. Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim mł. insp. Janusz Kaniowski dodatkowo podziękował pracownikom cywilnym, którzy dzielą z funkcjonariuszami trudy codziennej służby, a ponadto za długoletnią i pełną zaangażowania pracę wyróżnił Panią Agnieszkę Gizę oraz Panią Elżbietę Dunię, którym w 2018 roku mija 20 lat pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. W czasie trwania uroczystości nie zabrakło również życzeń, gratulacji i wyrazów uznania dla opolskich policjantów złożonych na ręce Komendanta Powiatowego Policji przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom oraz podziękował im za osiągane wyniki i zaangażowanie w codzienną służbę.

S.P.