Debata społeczna w gminie Karczmiska - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Debata społeczna w gminie Karczmiska

Data publikacji 08.06.2018

W dniu wczorajszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Karczmiskach odbyła się debata społeczna z udziałem mieszkańców gminy Karczmiska, władz samorządowych i przedstawicieli opolskiej Policji.

Debata poświęcona została bezpieczeństwu osób starszych w związku z dokonywanymi na ich szkodę oszustwami metodą „na wnuczka”. Z uwagi na niesłabnącą pomysłowość przestępców w tym zakresie, przedstawiciele Policji podkreślali, że oszuści podają się już nie tylko za wnuczka czy syna osoby starszej, ale także za hydraulika, pracownika gazowni a nawet za Policjanta. Stróże prawa apelowali, aby pod żadnym pretekstem nie przekazywać obcym osobom swoich pieniędzy. W trakcie debaty zaprezentowano także sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, podkreślając jednocześnie, że jest to praktyczna forma komunikowania się społeczeństwa z Policją, przy jednoczesnym zachowaniu anonimowości. Znalazło się również miejsce na omówienie aplikacji Moja Komenda, która podobnie jak i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bardzo zaciekawiła uczestników debaty.

Mieszkańcy gminy Karczmisk podnieśli także kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dopytując Wójta i przedstawicieli Policji o zasady rozmieszczania przejść dla pieszych czy budowy nowych chodników.

BL