Dzień Bezpiecznego Internetu na zimowisku w Braciejowicach. - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu na zimowisku w Braciejowicach.

Data publikacji 06.02.2018

Opolscy policjanci odwiedzili uczestników zajęć zorganizowanych dla braciejowickiej młodzieży przez lokalną szkołę. Stróże prawa rozmawiali z młodymi ludźmi o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Spotkanie było dobrą okazją do tego, by z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zaakcentować zasady bezpieczeństwa podczas surfowania w sieci.

Funkcjonariusze Policji na półmetku ferii zimowych odwiedzili młodzież, która bierze udział w zimowych zajęciach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Braciejowicach. Funkcjonariusze rozmawiali z młodymi ludźmi o zasadach, których należy przestrzegać by miło i bezpiecznie spędzić czas zimowego wypoczynku. Słuchacze z zainteresowaniem słuchali porad policjantów, dzięki którym dowiedzieli się również jak należy postępować, gdy załamie się pod kimś tafla lodowa oraz przypomnieli sobie jak poprawnie i szybko zapewnić pomoc korzystając z numerów alarmowych.

Obchodzony dziś Dzień Bezpiecznego Internetu był okazją do tego, by wraz z młodzieżą pochylić się nad kwestią bezpiecznego i zgodnego z prawem surfowania w sieci. Młodzi ludzie mieli możliwość  zastanowić się dlaczego należy zachować ostrożność w trakcie nawiązywania internetowych znajomości oraz wysłuchać o tym, kiedy możemy zamieścić czyjeś zdjęcie w sieci.

W Polsce pierwszą edycję Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowało w roku 2005. Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) Jego podstawowym celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.