„Bezpieczne Ferie” w Józefowie nad Wisłą. - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

„Bezpieczne Ferie” w Józefowie nad Wisłą.

Data publikacji 19.01.2018

Opolscy policjanci odwiedzili dziś uczniów szkoły podstawowej w Józefowie nad Wisłą. Stróże prawa rozmawiali z młodymi ludźmi o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

Funkcjonariusze Policji przeprowadzili z uczniami pogadankę pod hasłem: „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli zasady, których należy przestrzegać, by ferie zimowe były bezpieczne. Rozmawiali z uczestnikami pogadanek, jak należy zorganizować kulig oraz inne zabawy na świeżym powietrzu, by sprawiały radość i kończyły się szczęśliwie.

Słuchacze z zainteresowaniem słuchali porad policjantów, dzięki którym dowiedzieli się również jak należy postępować, gdy załamanie się pod kimś tafla lodowa. Uczniowie z dumą prezentowali również bezpieczne przechodzenie przez jezdnię . Wiedza milusińskich na temat bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych oraz znajomość numerów alarmowych pozytywnie zaskoczyła mundurowych gości.

Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas wypoczynku. Niezależnie od jego formy, najmłodsi narażeni są na szereg zagrożeń, którym zapobiec można dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych – omówionych wczoraj przez stróżów prawa zasad.