Ferie w Wilkowie: bezpieczne i zdrowe. - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Ferie w Wilkowie: bezpieczne i zdrowe.

Data publikacji 18.01.2018

Opolscy policjanci złożyli dziś wizytę w szkołach gminy Wilków. Funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą by porozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić nadchodzący czas zimowego wypoczynku.

Opolscy policjanci każdego roku tuż przed feriami zimowymi spotykają się z młodzieżą by zaczynała ona czas zimowego wypoczynku po „odświeżeniu” wiedzy na temat bezpieczeństwa. W trakcie przeprowadzonych zajęć rozmawiali z młodzieżą o zasadach, jakich należy przestrzegać aby nadchodzący czas wypoczynku zimowego upłynął bezpiecznie i miło.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpiecznych zabawach na lodowisku, oraz zasadach udziału w kuligu. Stanowczo przestrzegali młodzież przed zabawami na zamarzniętych jeziorach oraz przypomnieli jak należy zachować się w przypadku, gdy pod kimś załamie się lód.

Młodzież chętnie odpowiadała na pytania policjantów. Uczestnicy spotkań zadeklarowali, że zapamiętają wszystkie policyjne porady i postarają się do nich stosować aby tegoroczne ferie zimowe były bezpieczne i mile wspominane.

Policjanci spotkali się również z gronem nauczycielskim by przybliżyć zmiany, które zaistniały w ostatnim czasie zaistniały w aplikacjach: „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że obydwa narzędzia będą niezwykle przydatne podczas wyjazdów na zbliżające się ferie zimowe.