Aktualności

Policjanci o bezpiecznych feriach z młodzieżą chodelskich szkół.

Data publikacji 17.01.2018

Zbliżające się ferie zimowe – to doskonała okazja by odwiedzić młodzież szkolną i przypomnieć o tym w jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Dziś opolscy policjanci złożyli wizytę szkołom podstawowym w Ratoszynie, Chodlu i Granicach. Na ręce dyrektorów szkół przekazali również materiały informacyjne dotyczące programu: „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji: „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Jak co roku opolscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież w szkołach, w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi. W trakcie przeprowadzonych zajęć rozmawiali z młodzieżą o zasadach, jakich należy przestrzegać aby nadchodzący czas wypoczynku zimowego upłynął bezpiecznie i miło. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zabawy śniegiem, na lodowisku, a także kuligu. Stanowczo przestrzegali młodzież przed zabawami na zamarzniętych jeziorach oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło tematów związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach i chodnikach oraz obowiązku używania odblasków. 

Młodzież i dzieci w czasie spotkania wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i chętnie odpowiadały na pytania policjantów. Uczestnicy spotkań zadeklarowali, że wszystkie zasłyszane w trakcie dzisiejszych spotkań porady zapamiętają i postarają się do nich stosować aby tegoroczne ferie zimowe były bezpieczne i mile wspominane.

Policjanci spotkali się również z gronem nauczycielskim by przybliżyć zmiany, które zaistniały w ostatnim czasie zaistniały w aplikacjach: „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że obydwa narzędzia będą niezwykle przydatne podczas wyjazdów na zbliżające się ferie zimowe.