Akcja „Prędkość” na drogach powiatu - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu

Data publikacji 08.01.2018

Policyjne działania, prowadzone na drogach powiatu opolskiego pokazują, że niestety nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji spowodowanych głównie nadmierną prędkością. W ostatnich dniach funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa akcję. „PRĘDKOŚĆ”, której celem było przede wszystkim ujawnianie wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Podczas tylko tych działań skontrolowano 27 pojazdów i ujawniono 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, do których dochodzi na polskich drogach jest brawura połączona z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze oraz niezgodną z przepisami. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Dlatego też policjanci z opolskiej drogówki, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze w dniu akcji skontrolowali 27 pojazdów. Okazało się, że ponad połowa kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli 15 mandatów karnych oraz ujawnili 11 przekroczeń prędkości.

Często złudne jest przeświadczenie kierowców, że przy dobrej pogodzie i na prostym odcinku drogi możemy pozwolić sobie na więcej. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków, które kończą się tragicznie.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

E.Ż.