Trwa policyjna akcja: „Prędkość”. - Aktualności - KPP Opole Lubelskie

Aktualności

Trwa policyjna akcja: „Prędkość”.

Data publikacji 05.01.2018

Cały dzisiejszy dzień będzie trwała policyjna akcja "Prędkość", która miała na celu eliminację kierujących łamiących przepisy, w szczególności dotyczące dopuszczalnej prędkości. Akcja będzie prowadzona na wszystkich drogach powiatu opolskiego.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim każdego dnia podejmują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, również w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez grupę nieodpowiedzialnych kierowców.

Podczas dzisiejszych działań: „Prędkość” funkcjonariusze będą zwracali uwagę na kierowców łamiących wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym szczególnie dotyczące prędkości. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę w miejscach newralgicznych gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów  zadań Policji. Statystyki wskazują, iż  nieprzestrzeganie  ograniczeń prędkości  przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.